کانال تلگرام تیترخوان

ستاد کرونا: ۱۹۲شهر در وضعیت آبی قرار دارند

«علیرضا رئیسی» سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در کشور، بیان کرد: میزان بستری بعضی از شهرهای ما از حد شهرهای زرد هم پایین‌تر است و به عبارتی الان ۱۹۲ شهر داریم که میزان بستری بیمارانش از دو بیمار به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت کمتر شده و روند هم به شکل نزولی شده است.
وی ادامه داد: ۱۹۲ شهر آبی را هم به دلیل اینکه وضعیت بیماری مناسب است به عنوان رنگ جدید معرفی کردیم تا اعمال محدودیت کمتری نسبت به شهر های زرد برای آنها داشته باشیم و آنها به عنوان شهر‌هایی با رنگ آبی نام برده می‌شود که تقریباً در این مناطق همه مشاغل در اجرای پروتکل‌ها آزاد هستند و می‌توانند فعالیت خودشان را داشته باشند.
رئیسی گفت: در شهرهای زرد و آبی از این به بعد منع تردد شهری وجود ندارد اما همچنان منع تردد شبانه از ۹ شب تا ۴ صبح وجود دارد.
وی افزود: بنابراین با این رنگ بندی جدید ما ۷ قرمز، ۳۰ نارنجی، ۲۱۹ زرد و ۱۹۲ شهر آبی داریم.
سخنگوی ستاد بیان کرد: مصوبه دوم که بسیار موضوع مهمی است به سند ملی واکسیناسیون کشور مربوط است که امروز کلیات آن در ستاد ملی مصوب شد، تهیه این سند مبتنی بر این است که هم بر اساس شواهد علمی و هم بررسی‌هایی که بر اساس اولویت بندی در سطح دنیا انجام می‌شود، بر اساس میزان شیوع بیماری به تفکیک هر استان و شهر مشخص شده و اولویت بندی در این زمینه انجام شده که در چهار فاز انجام خواهد شد، در فاز اول افراد کادر بهداشت و درمان که مستقیماً با بیماری کرونا سروکار دارند و همچنین افراد در خانه سالمندان و جانبازان شیمیایی تنفسی و بالای ۵۰ درصد ، قرار دارند. در این فاز تقریبا حدود یک میلیون نفر جمعیت داریم.
رییسی خاطرنشان کرد: در فاز دوم سایر بیماران پرخطر مثل سالمندان بالای ۶۵ سال و افراد دارای بیماری زمینه‌ای در اولویت بندی جای می‌گیرند، همچنین فاز سوم هم برای مراکز تجمعی و افرادی که ریسک کمتری نسبت به فاز دو دارند و در نهایت فاز ۴ که عموم مردم هستند که این واکسن را از تولید داخل و محل‌هایی که خریداری می‌کنیم انجام خواهیم داد، بنابراین کلیات سند واکسن کرونا تصویب شد.
وی ادامه داد: امروز پیشنهادی داده شد در ارتباط با فعالیت مشاغل فرهنگی آموزشی در مناطق آبی که آن هم در دست بررسی است و به زودی به اطلاع مردم خواهد رسید.
رئیسی بیان کرد: استان تهران و البرز بعد از هفته‌ها خوشبختانه در وضعیت زرد قرار گرفته، اما مردم همچنان باید رعایت کنند، مشاغلی که در گروه نارنجی قرار داشت و فعالیتشان ممنون بود، در وضعیت زرد آزاد هستند و همچنین فعالیت‌های بین شهری و بین استانی آزاد است.
وی افزود: اما همچنان تردد شبانه ۹ شب تا ۴ صبح ممنوع است و خواهشی که از مردم دارم این است بدانند این تغییر رنگ‌ها و کاهش مرگ و میرها نتیجه رعایت پروتکل‌ها و همکاری خوب مردم است و اگر این همکاری کم و یا کمرنگ شود قطعاً وضعیت بیماری برخواهد گشت و رنگ شهرها عوض می‌شود و در این شرایط قطعاً محدودیت‌ها برخواهد گشت، بنابراین خواهشی که از مردم داریم این است که کما فی السابق همچنان رعایت کنند تا بتوانیم از این فاز هم به خوبی عبور کنیم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ilna.news

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی الفاظ رکیک و توهین آمیز یا مغایر با قوانین کشور و شئونات اسلامی باشند، منتشر نمی شوند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظری برای نمایش وجود ندارد.