کانال تلگرام تیترخوان

صدرنشینان فهرست افزایش قیمت مصالح ساختمانی در تابستان ۹۹

به گزارش اقتصادنیوز براساس این گزارش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل تابستان ۹۹ به عدد ۶ هزار و ۹۸۸ رسید که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل (۵ هزار و ۳۶۵) ۳۰.۳ درصد افزایش داشته است.

درصد تغییرات شاخص قیمت نسبت به فصل مشابه سال قبل معادل ۷۱.۴ درصد بوده که نسبت به فصل قبل۳۹.۵واحد درصد افزایش داشته است. در بین تمامی گروه‌های اجرایی، گروه آهن‌آلات میلگرد، پروفیل درب و پنجره و نرده با ۱۷۲.۲درصد بیشترین تورم نقطه به نقطه را به خود اختصاص داده است.

در همین دوره کمترین درصد تغییر نقطه‌به نقطه نیز مربوط به گروه اجرایی شیشه با ۳۱.۳درصد افزایش بوده است. درصد تغییرات میانگین شاخص چهار فصل منتهی به فصل تابستان سال ۹۹ نسبت به میانگین شاخص چهار فصل منتهی به تابستان ۹۸ معادل۴۰.۸ درصد بوده که نسبت به فصل قبل ۱۱.۵ واحد درصد افزایش داشته است.

بیشترین نرخ تورم شاخص کل در یک سال گذشته مربوط به پاییز ۹۸ است که معادل ۴۲.۲درصد و کمترین نرخ تورم سالیانه مربوط به بهار ۹۹ که معادل ۲۹.۳ درصد بوده است.

در بین گرو‌ه‌هایی اجرایی نیز بیشترین نرخ تورم در همین دوره مربوط به گروه‌هایی اجرایی آهن‌آلات، میلگرد پروفیل درب و پنجره و نرده‌ها با ۷۱.۹ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ۱۵.۷درصد افزایش متعلق به گروه شیشه بوده است.

درصد تغییرات شاخص کل نهاده‌های ساختمانی در تابستان ۹۹ نسبت به فصل قبل معادل ۳۰.۳ درصد بوده که نسبت به فصل قبل ۱۳ واحد درصد افزایش داشته است. بیشترین تورم فصلی در طول یک سال گذشته مربوط به همین فصل و کمترین درصد تغییر فصلی شاخص کل مربوط به پاییز ۹۸ با ۳.۴درصد تغییرات بوده است.

در همین فصل در بین گروه‌های اجرایی بیشترین درصد تغییر فصلی مربوط به گروه اجرایی آهن‌آلات میلگرد پروفیل درب، پنجره و نرده با ۶۳.۹درصد افزایش و کمترین درصد تغییر نیز مربوط به گروه‌های اجرایی خدمات با ۵.۵ درصد افزایش بوده است.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی الفاظ رکیک و توهین آمیز یا مغایر با قوانین کشور و شئونات اسلامی باشند، منتشر نمی شوند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظری برای نمایش وجود ندارد.