کانال تلگرام تیترخوان

امضای تفاهمنامه همکاری معاونت تحقیقات و صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در نشست امضای تفاهم نامه همکاری میان شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته بیان کرد: طی یک سال و نیم گذشته که از راه اندازی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری می‌گذرد و اقدامات زیرساخت فراوانی در حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه صورت پذیرفته است. با توجه به روندی که در پیش گرفته شده، دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فناوری پیشرو خواهد بود.
وی دانشگاه آزاد اسلامی را در حوزه فناوری پیشرو دانست و افزود: دانشگاه‌ها باید وارد فضای دانشگاه نسل سوم و کارآفرین شوند. در حالی که برخی دانشگاه‌ها با کاهش دانشجو روبرو شده اند، اما دانشگاه آزاد اسلامی ۱۰ درصد افزایش جذب داشته که ناشی از ایجاد محیطی امیدوار کننده جهت اشتغالزایی و کارآفرینی در بین خانواده‌ها و علاقمندان به تحصیل است.
دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه ما در دانشگاه آزاد اسلامی به سوی کارآفرینی حرکت می‌کنیم، تصریح کرد: فضای کسب و کار در دانشگاه آزاد اسلامی شیک و مجلسی نیست، بلکه یک فضای واقعی برای کار جدی است. ما بنا داریم تمام آنچه در سال‌های گذشته به شکل بودجه پژوهشی یا فناوری متمرکز شده تحت عنوان صندوق فناوری و پژوهش مهیا کنیم. در حال حاضر ۶۰ میلیارد تومان برای این صندوق تهیه شده و پتانسیل ۲۵۰ میلیارد تومان را دارد که با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، محقق خواهد شد. در حوزه حمایت از فعالیت‌ها و کسب و کار‌های نوپا به صورت جدی ورود کرده ایم.
همکاری با صندوق فناوری و پژوهش دانشگاه آزاد امری مهم در راستای رشد جایگاه کارآفرینی
بهزادی پور مدیرکل اداره کارآفرینی و مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست با تبیین اقدامات صورت گرفته در معاونت تحقیقات در حوزه ایجاد فضای کارآفرینی و ایجاد استارت آپ‌های نوپا ابراز امیدواری کرد: با امضا تفاهم نامه میان دانشگاه و صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته، بتوان به شرکت‌های درحال توسعه دانشگاه تسهیلات ارائه نمایند و این صندوق نیز در راستای حمایت از شرکت‌های دانشگاه بتواند ضمانت نامه‌های معتبر لازم را تامین نماید.
وی همکاری با صندوق فناوری و پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی را نیز امری مهم و اساسی در راستای رشد و ارتقا جایگاه کارآفرینی در کشور دانست.
دانشگاه آزاد می‌تواند به حضور نیرو‌های توانمند و فناور در صنعت، کمک شایانی کند
مهدی فرنیان مدیر اداری و مالی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته نیز در این جلسه از خدمات قابل ارائه این شرکت برای خدمت به مجموعه‌های فناور دانشگاه آزاد اسلامی سخن گفت و افزود: تحرکاتی که در حوزه فناوری در دوسال گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته بسیار مبارک است و فرصت خبری برای توسعه اقدامات کارآفرینانه محسوب می‌شود. دانشگاه آزاد می‌تواند به حضور نیرو‌های توانمند و فناور در صنعت کمک شایانی کند. باتوجه به ظرفیت‌های صنعت با حمایت و پشتیبانی می‌توان این نیرو‌ها را به منشا اثر در اقتصاد و کارافرینی تبدیل کرد.
صندوق حمایت از تحقیقات، از شرکت‌های فناور برای ورود به این حوزه حمایت خواهد کرد. علاوه بر تسهیلات و حمایت‌های مالی در حوزه ارزیابی طرح‌ها نیز می‌توان از نیرو‌های توانمند دانشگاه ازاد در بدنه کارشناسی طرح‌ها استفاده کرد و این امادگی وجود دارد تا اساتید و نیرو‌های دانشگاه با صندوق وارد تعامل شوند.
شرایط برای هم افزایی با صندوق پژوهش و فناوری مهیا است
شهریار آبنار عضو هیئت مدیره و مدیر کمیته برنامه ریزی شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در این برنامه گفت: در قالب این تفاهم نامه خدماتی میان صندوق و دانشگاه ازاد در بخش‌های مختلف تسهیل خواهد شد. با توجه به اینکه صندوق پژوهش و نوآوری نوپاست شرایط برای تعامل و هم افزایی با صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته مهیاست. شاید برخی از شرکت‌های دانش بنیان و فناور پس از تشکیل و بلوغ نیاز به خروج از دانشگاه داشته باشند و به صنعت بپیوندند. ما می‌توانیم این فضا را برای ایشان فراهم کنیم.
وی افزود: علاوه بر تسهیلات و ضمانت نامه برای صندوق‌های فناوری و پژوهشی، صندوق حمایت از تحقیقات ارزیابی
طرح‌ها را نیز در دستور کار دارد که این مهم از طریق بدنه توانمند حوزه کارشناسی با سوابق درخشان در دسترس است. با این وجود هنوز بدنه کارشناسی ما نیازمند برخی افراد و شرکت‌های توانمند است که در این حوزه ما می‌توانیم از ظرفیت‌های دانشگاه آزاد بهره بگیریم. آبنار خاطرنشان کرد: در قالب این تفاهمنامه ما می‌توانیم خدماتی به دانشگاه در حوزه ارزیابی و پلن کارشناسی ارائه دهیم.
عضو هیئت مدیره و مدیر کمیته برنامه ریزی شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته با ابراز خرسندی از تشکیل صندوق فناوری و پژوهش دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: می‌توان با تعریف و ایجاد خط کارگزاری برای صندوق در قالب قرار داد، شرکت‌های دانش بنیان را تحت پوشش ببریم. درحالی که عمده مشکل شرکت‌های دانش بنیان بحث نقدینگی است می‌توان با برنامه ریزی منسجم مراحل رشد لازم را دنبال کرد.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی الفاظ رکیک و توهین آمیز یا مغایر با قوانین کشور و شئونات اسلامی باشند، منتشر نمی شوند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظری برای نمایش وجود ندارد.