کانال تلگرام تیترخوان

تعداد بازیکنان بازی Ghost Of Tsushima: Legends فوق العاده بود

شرکت سونی در بهار سال جاری بود که بازی Ghost Of Tsushima: Legends را پس از چند تاخیر منتشر کرد. عنوانی که به نظر می‌رسد با استقبال خوبی مواجه شده و همچنان نیز پرکاربر است. با سایت دنیای بازی همراه باشید.

استودیو ساکرپانچ و سونی چند ماه پس از عرضه این بازی به معرفی نسخه بتل رویال آن با نام Ghost Of Tsushima: Legends پرداختند. در اوایل همین ماه بود که بخش چندنفره Ghost Of Tsushima دردسترس قرار گرفت.

حال به تازگی حساب رسمی پلی استیشن در توییتر آماری از تعداد کاربران Ghost Of Tsushima: Legends منتشر کرد. در طی تنها دو هفته، بیش از ۱۱ میلیون ماموریت بخش Legends این بازی تجربه شده است.

همچنین ۱۴۱ میلیون Oni قطعه قطعه شده و بیش از ۱.۳ میلیارد دشمن نیز نابود شدند. گفته شده کلاس Assassin محبوب‌ترین است که ۳۰ درصد بازیکنان ترجیح دادند آن را تجربه کنند. Legends در واقع بروزرسان رایگان برای بازی Ghost of Tsushima بوده که برای کنسول پلی استیشن ۴ دردسترس قرار گرفت.

سال ۲۰۲۰ را می‌توان بعنوان بهترین سال برای بازی‌های انحصاری سونی نام گذاری کرد،نه تنها به دلیل اینکه عناوین انحصاری زیادی همراه با کنسول PS5 منتشر خواهد شد،بلکه بخاطر اینکه در اوایل سال جاری عناوین انحصاری زیادی منتشر شد.یکی از این عناوین،بازی Ghost Of Tsushima است،عنوان سامورایی محوری که ما را به ژاپن فئودال برای یک داستان نیمه تاریخی در مورد یک سامورایی شکست خورده که حالا برای اهداف بزرگتر در مسیری تاریک قدم برمیدارد،می‌برد.این بازی حتی یک به‌روزرسانی برای بخش آنلاین هم دریافت کرد و اکنون بنظر می‌رسد که به یکی از محبوب ترین انحصاری‌های سونی میان طرفداران تبدیل شده است.
جیم رایان مدیر عامل SIE در مصاحبه با GamesIndustry در مورد برخی از عناوین و استودیوهای فرست پارتی خود صحبت کرد.هنگام صحبت در مورد Ghost Of Tsushima،او گفت که بازی عملکرد بسیار خوبی داشته است،در واقع بهتر از آنچه در سطح تجاری از آن انتظار می‌رفت.
جیم رایان:«این ثمره ولخرجی‌های زیاد نیست،بلکه نتیجه‌ی یک برنامه ریزی دقیق برای رشد است.بدیهی است که می‌توانم در مورد Naughty Dog صحبت کنم،اما آنها همیشه بازی‌های عالی ساخته‌اند.اما بیایید در مورد Ghost of Tsushima صحبت کنیم، که تا حد زیادی رضایت بخش و مطمئناً یک موفقیت تجاری بوده است.ما تصور نمی‌کردیم که چنین باشد.این نتیجه تلاش‌هایی است که ساکر پانچ برای ساخت پروژه‌های خو‌د انجام می‌دهد.»
متأسفانه،رایان هیچ رقمی اعلام نکرد،اما ما می‌دانیم که این بازی فقط در سه روز اول عرضه ۲.۴ میلیون نسخه فروش داشته است و من تصور می‌کنم از آن زمان به بعد فروش خوبی داشته است. ساکر پانچ همچنین در حال استخدام نویسنده روایت داستانی برای پروژه جدید است که می‌تواند دنباله ای از اثر مذکور باشد.
بازی Ghost Of Tsushima هم اکنون برای پلی استیشن ۴ در دسترس است.اخیرا تایید شده است که این بازی از طریق قابلیت backwards compatibility با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه در کنسول PS5 قابل اجرا خواهد بود.

پس از موفقیت بازی Ghost Of Tsushima دور از انتظار نیست که استودیو سازنده به سراغ ساخت نسخه‌ی جدیدی از این بازی برود.آگهی استخدام جدید این استودیوی خلاق نیز این موضوع را تا حدودی تایید می‌کند.با سایت دنیای بازی همراه باشید.

استودیو بازی سازی Sucker Punch در آگهی استخدام جدید خود آورده است:«کمک به ایجاد محتوای داستانی جذاب برای پروژه‌های آینده ما.کارهای روزانه شامل نوشتن گفتگو و متن،توسعه داستان برای بازی های جهان باز و تهیه محتوای داستانی با همکاری طراحان دیگر است.نامزد ایده آل ما باید موفقیت قبلی به عنوان نویسنده بازی،مهارت‌های برجسته گفتگو و درک عالی از چگونگی گفتن داستان‌های تأثیرگذار و شخصیت محور در یک بازی AAA در بازی‌های جهان باز را دارا باشد.»
“داستان‌های مبتنی بر شخصیت”شباهت زیادی به بخش Ghost of Tsushima’s Tales دارد،در این بخش از بازی، شخصیت‌های مهم و متحدان آنها در صف اول بودند.البته،داشتن دانش از تاریخ ژاپن فئودال همراه با میل به داستان نویسی در این دوره نیز به عنوان الزامات ذکر شده است.همه ی این موارد به دنباله ی بازی Ghost Of Tsushima اشاره می‌کنند.
البته با توجه به نزدیک بودن زمان انتشار کنسول PS5 و قابلیت backwards compatibility آن،این احتمال نیز وجود دارد که Sucker Punch به دنبال ایجاد محتوای اضافی(رایگان یا پولی) برای بازی اصلی باشد.

آپدیت ۱.۱ بازی Ghost of Tsushima با هدف اضافه کردن بخش کوآپ و چند ویژگی جدید به بخش تک نفره بازی امروز در دسترس قرار خواهدگرفت. با دنیای بازی همراه باشید.

امروز روز مهمی برای استودیو ساکرپانچ محسوب می‌شود. آن‌ها امرور آپدیت ۱.۱ که قرار است بخش چند نفره بازی با نام «Ghost of Tsushima: Legends» را به بازی اضافه کند، در دسترس قرار گیرد. این موضع را شب گذشته سازندگان در صفحه رسمی توئیتر استودیو اعلام کردند.

بخش چند نفره بازی شامل ۴ کلاس مختلف است که هر کدام درخت مهارت‎‌ها و ضربات و Charmهای مخصوص خود را دارند. در این بخش ماموریت‌ها تنها به صورت کوآپ دو نفره قابل تجربه خواهد یود اما، چالش‌های بقای بازی به صورت تا ۴ نفره قابل بازی است.

بازی Ghost of Tsushima روی PS5 با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا خواهد شد

عنوان Ghost of Tsushima در بهار سال جاری برای پلی استیشن ۴ منتشر شد و مدتی قبل سونی تایید کرد این بازی به نسل نهم خواهد آمد. تاکنون اطلاعات خاصی از نسخه نسل نهمی منتشر نشد اما به تازگی سازندگان جزئیات بیشتری در اختیار قرار دادند.

به گفته سازنده این بازی، Ghost of Tsushima از فریم ریت ۶۰fps در کنسول پلی استیشن ۵ پشتیبانی می کند و گذشته از آن بازیکنان می‌توانند دیتاهای نسخه PS4 را به نسخه PS5 منتقل کنند.

با این حساب بازی سبک نقش آفرینی شرکت سونی و استودیو ساکرپانچ در نسخه نسل جدید بسیار تجربه لذت بخشی خواهد داشت.

بازی Ghost of Tsushima

استودیو ساکر پانچ از مدت‌ها قبل خبر از توسعه بخش کو-آپ آنلاین بازی Ghost of Tsushima داده بود. این بخش که با نام «Ghost of Tsushima: Legends» شناخته می‌شود روز جمعه ۲۵ام مهرماه (۱۶ام اکتبر) و پس از دانلود آپدیت ۱.۱ در پلی استیشن استور قابل دانلود خواهد بود. در این بخش بازیکنان می‌توانند به تجربه یک سری مراحل داستانی به صورت دو نفره و به تجربه مراحل بقا به صورت جهار نفره بپردازند. بخش Raid نیز “طی هفته‌ها آتی” در دسترس قرار می‌گیرد.

یک کاراکتر جدید با نام «Gyozen قصه گو» در این بخش حضور دارد که با روایت «اتفاقات حقیقی سوشیما» ماموریت‌ها داستانی را در اختیار بازیکنان می‌گذارد. با تکمیل کردن این ماموریت‌ها چالش‌ها و ماموریت‌های سخت‌تری به بازیکن عرضه می‌شود که به تبع پاداش‌ آن‌ها نیز بهتر خواهد بود.

چهار کلاس سامورایی، آدمکش، رونین و شکارچی در Ghost of Tsushima: Legends وجود دارد که هر کدام، سلاح‌های و قابلیت‌های منحصر به فرد خود را دارند که با پیشرفت در هر قسمت، توانایی‌های ویژه و منحصر به فردی جدیدی باز خواهد شد، به عنوان مثال کلاس سامورایی برای بازیکنانی که اهل مبارزه رو در رو هستند مناسب است. کلاس شکارچی روی مبارزات از راه دور تمرکز دارد و ارائه تیر‌های انفجاری به مخاطب و توانایی پرتاب چند تیر به صورت هم‌زمان دست بالا را در اینگونه مبارزات دارد. رونین به احضار یک سگ شبح و توانایی بازیابی سلامت هم‌تیمی‌ها مناسب کارها گروهی است و در آخر کلاس آدمکش آسیب زیادی را حتی با یک ضربه به دشمن وارد می‌کند و با توانایی تلپورت در میدان مبارزه امکان حمله از پشت را فراهم می‌آورد.

البته ساکر پانچ برای مخاطبان بخش تک نفره نیز محتواهایی را فراهم آورده، آپدیت ۱.۱ بازی با اضافه کردن بخش New Game Plus امکان تجربه بازی با تمام تجهیزات را در اختیار مخاطب می‌گذارد. همچنین چندین Charm جدید نیز به بازی اضافه می‌شود که می‌تواند استایل بازی شما را متحول کند.

یک تاجر جدید به نام Ghost Flower Merchant به نقشه بازی اضافه می‌شود که می‌توان از او گیاه‌های جدیدی را تهیه کرد و رنگ کمان، زره و شمشیر را تازه کرد. همچنین Charmهای جدید را نیز می‌توان از این تاجر تهیه نمود.

این پایان ماجرا نیست و چندین زره جدید، چه برای بخش کو-آپ و چه برای بخش تک نفره عرضه می‌شود که می‌توان Charmهای جدید را روی آن‌ها اعمال کرد.

بخش Ghost of Tsushima: Legends به همراه آپدیت ۱.۱ روز جمعه ۲۵ام مهرماه به صورت رایگان در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

تردیدها در توسعه بازی Ghost Of Tsushima با حمایت‌های شوهی یوشیدا از بین رفت

کمتر از ۳ ماه قبل بود که بازی Ghost Of Tsushima به‌طور انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۴ منتشر شد. این اثر جدا از آنکه نظرات منتقدین را به خود جلب کرد، فروش بسیار خوبی در هفته‌های اول داشته است. بازی نکات قابل اعتنای زیادی دارد که یکی از مهم‌ترین آنها تنظیمات و فضاسازی آن است. اگرچه فضای فئودالی ژاپن دور از ذهن نیست، اما به‌ندرت می‌توان استودیویی غربی یافت که به چنین موفقیتی در ساخت اتمسفر شرقی دست پیدا کرده باشد. برایان فلمینگ (Brian Fleming) تهیه کننده بازی Ghost Of Tsushima، در مصاحبه‌ای با PAX Online فاش کرد که در ابتدای توسعه بازی، تردید‌های زیادی وجود داشت.

ما نمی‌دانستیم که می‌توانیم این کار را انجام دهیم یا نه. از آن مهم‌تر اینکه آیا می‌توانیم سونی ژاپن را متقاعد کنیم؟ عقیده داشتیم که اگر نتوانبم Shuhei Yoshida را قانع کنیم، پس نمی‌توانیم بازی را بسازیم. در ساکر پانچ فقط شش یا هفت نفر بودند که از جلسه با یوشیدا با خبر بودند. در جلسه با یوشیدا اضطراب داشتیم. چرا که یک تیم غربی قصد داشت تا ساخت یک بازی با اتمسفری شرقی را بر عهده بگیرد.

اما با دلگرمی‌های یوشیدا این سفر را آغاز کردیم. توصیه‌های او بسیار خوب بود. او می‌‌گفت «شما هرگز نمی‌توانید در مورد اینکه این بازی توسط یک تیم غربی توسعه داده شده است، دیگران را فریب دهید. اما می‌توانید در مورد ریشه‌های این اتمسفر بسیار تحقیق کنید. در داخل و خارج سونی منابع زیادی برای اینکار وجود دارد».

این قدرت حمایت یوشیدا بود که بعدها به پشتیبانی سونی ژاپن تبدیل شد. ما در سراسر جهان مشاورانی داشتیم که همه آنها به ما کمک کردند.

بی شک باید بازی Ghost Of Tsushima را عنوانی برجسته از استودیو ساکرپانچ به حساب آورد. بازی Ghost Of Tsushima موفق شد تنها در سه روز به فروش ۲.۴ نسخه‌ای دست یابد. بنابراین سریع‌ترین فروش را در میان آی پی‌های سونی داشته است.

به گفته SuperData، این بازی نقش آفرینی شرکت سونی توانست تنها در جولای به فروش دیجیتالی ۲ میلیون نسخه‌ای یا دقیق ۱.۹ میلیون نسخه‌ای دست یابد. بازی مورد اشاره ۱۷ جولای امسال منتشر شد و این میزان فروش برای دو هفته است.

شایان ذکر بوده فروش دیجیتالی Ghost Of Tsushima از فروش دیجیتالی سایر انحصاری‌های شرکت سونی بیشتر بوده است. بنابراین باید آن را از عناوین موفق شرکت ژاپنی به حساب آورد.

این بازی اکنون تنها برای پلی استیشن ۴ دردسترس است. ناگفته نماند کیفیت اجرای گرافیکی بازی ۱۰۸۰ تا ۱۴۴۰ پیکسل خواهد بود و ۴K نیست.

شرکت سونی و استودیو ساکرپانچ تصمیم گرفتند بازیکنان گوست آو سوشیما برای آن که تجربه خوبی کسب کنند، یک حالت Co-op برای آنها در این عنوان گنجانده شود. از این رو حالت بخشی به عنوان Ghost of Tsushima: Legends معرفی شد.

بازیکنان می‌توانند از بین چهار کلاس چهار کلاسSamurai، Hunter، Ronin و Assassin یکی را انتخاب کنند. سپس وارد ماموریت‌هایی خواهند شد و دشمنان مختلفی در برابر آنها قرار می‌گیرد. البته علاوه بر دشمنان انسانی، برخی دیگر از نوع اهریمنی هستند و به عنوان Oni شناخته می‌شوند. شما می‌توانید حالت co-op در مراحل داستانی تجربه کرده یا raid-wave را به عنوان یک حالت داشته باشید.

در حالت داستانی تنها ۲ بازیکن و در حالت raid-wave تنها ۴ بازیکنان پشتیبانی می‌شود. حالت Ghost of Tsushima: Legends در پاییز سال جاری دردسترس بازیکنان قرار خواهد گرفت. در ادامه می‌توانید شاهد تریلر انتشار یافته باشید:

علی رغم اینکه کم‌تر از یک ماه از عرضه تازه‌ترین انحصاری PS4 می‌گذرد، بازی Ghost of Tsushima از نظر تجاری عملکرد بی‌نظیری از خود ثبت کرده‌است و توانست در صدر پرفروش‌ترین عناوین ماه جولای ایالات متحده نیز بایستد. با اینکه آمار فروش بازی در سراسر دنیا خبر از موفقیت این عنوان می‌دهد اما، در برخش کشورها محصول جدید ساکرپانچ پا را حتی از این هم فراتر گذاشته‌است. به این عنوان مثال مدتی است این بازی در کشور ژاپن آمارها بسیار خوبی را از خود ثبت می‌کند تا حدی سونی نیز معتقد است عملکرد ان فراتر از انتظار آن‌ها بوده‌است.

هفته‌نامه فامیتسو به روال همیشه اقدام به انتشار آمار فروش عناوین مختلف در کشور ژاپن نموده‌است و بر اساس این آمار Ghost of Tsushima بیش از سیصد وسی هزار نسخه فیزیکی به فروش رفته‌است که با این حساب با کنار زدن Marvel’s Spider-Man نام خود را به عنوان پرفروش‌ترین انحصاری سونی در این کشور ثبت می‌کند.

اخیرا کارگردان بازی Ghost of Tsushima پیرامون احتمال عرضه حالت‌های جدید و بخش چند نفره در آینده سخن گفت. آقای نیت فاکس (Nate Fox) در مصاحبه با وبسایت GamesBeat توضیح داد:

ما از همان ابتدا تمام تمرکز خود را روی رویات داستان جین ساکای و تحول شخصیتی او قرار دادیم. این عنوان از اول یک پروژه داستان محور بود ولی خب چه کسی از آینده خبر دارد؟

طراحی و تجربه بخش چند نفره این عنوان می‌تواند بسیار تجربه‌ای منحصر به فرد را رقم بزند. این بازی که صرفا عنوان داستان محور است، می‌تواند با ارائه یک بخش چند نفره جذاب، حالتی جدیدی را به مخاطبان هدیه دهد.

آقای فاکس همچنین توضیحاتی پیرامون درجه سختی بازی و مبارزات آن سخن گفت. مسلما ساخته جدید ساکر پانچ به هیچ عنوان در مقایسه با دیگر بازی سامورایی محور، «Sekiro: Shadows Die Twice» چالش برانگیز نیست.

جامعه مخاطبین هدف ما از همان ابتدا طیف وسیعی از گیمرها را دربر می‌گرفت. ما نمی‌خواستیم با طراحی گیم‌پلی چالشی حواس مخاطب از اکتشاف و گشت و گذار سوشیما یا روایت داستانی منحرف شود. طراحی مبارزات سخت اما، منصفانه زمان زیادی را صرف کردیم. علی رغم اینکه دشمنان به سرعت حمله می‌کنند اما فرصتی مناسبی برای دفاع و جا خالی دادن در اختیار بازیکن است.

بازی Ghost of Tsushima

می‌توان گفت اظهارات کارگردان بازی مبنی بر ارائه یک تجربه داستان محور دوست داشتنی تا حدی زیادی درست است. بازی Ghost of Tsushima از نظر تجاری عملکرد بی‌نظیری داشته‌است.

گروه تحلیلی NPD چندی پیش آمار پرفروش‌ترین بازی‌های ماه جولای آمریکا را منتشر کرد و همانطور که انتظار می‌رفت بازی Ghost of Tsushima در صدر پرفروش‌ها ایستاد. این بازی هم‌اکنون به سریع‌ترین آمار فروش در میان بازی‌های استودیو Sucker Punch دست یافته‌ و پنجمین بازی پرفروش سال میلادی جاری است. آقای مت پیسکاتلا (Mat Piscatella)، تحلیلگر NPD در صفحه توئیتر خود اقدام به انتشار اطلاعات تکمیل نمود. بر اساس گفته‌های ایشان ساخته جدید ساکر پانچ به چهارمین بازی پرفروش انحصاری سونی در ماه عرضه بدل شده‌است.

بازی «Paper Mario: The Origami King» نیز عملکرد مناسبی از خود ارائه کرده‌است. تازه‌ترین انحصاری نینتندو رکورد جدیدی در تاریخ مجموعه ثبت کرده و به پرفروش‌ترین بازی در اولین ماه عرضه بدل شده‌است. این بازی در مقایسه با عنوان «Paper Mario: The Thousand Year Door» فروش ۲برابری را در اولین ماه عرضه تجربه کرده‌است. بازی The Last of Us Part 2 نیز همچنان روند خوب خود را حفظ نموده و عنوان سومین بازی پرفروش تاریخ سونی را یدک می‌کشد.

بازی Ghost of Tsushima

نزدیک به چهار سال از معرفی ساخته جدید استودیو «Sucker Punch» می‌گذرد و در این مدت بازی توانست نظرات و توجهات مخاطبان سونی را به خود جلب کند. پیش از عرضه بازی، سازندگان این وعده را دادند که بازی حس یک فیلم خوش ساخت و قدیمی سامورایی را برای مخاطب خود تداعی می‌کند. یک جنگجو که باید به تمام تعلیمات و مبارزه شرافتمندانه پشت کند و به یک قاتل بی احساس تبدیل شود. آقای Ilan Eshkeri، آهنگساز بازی معتقد بود داستان آن بسیار غم انگیز و تاثیر گذار است.

وی در مصاحبه‌ای با وبسایت Mid-Life Gamer Geek پیرامون تجارب ساخت موسیقی‌های بازی سخن گفت. وی در ابتدا قصد داشت پیشنهاد ساکر پانچ را رد کند چون چندان با محصولات خشونت آمیز ارتباط برقرار نمی‌کند اما، پس از اینکه داستان را گوش می‌کند نظر خود را تغییر می‌دهد. به گفته وی سرگذشت Jin کشکمش‌های درونی و احساسی وی و درگیر با افکار مختلف است. این روایت داستانی سبب شده وی نظر خود را تغییر دهد و پروژه را بپذیرد.

داستان بازی بسیار احساسی و جذاب است. شاید مبارزه و خشونت سراسر بازی را فرا گرفته باشد اما، در نهایت داستان بازی ماجرای یک جوان را روایت می‌کند که باید در مقابل تمام باورهای پیشین خود بایستد. تمام سنت‌ها و اخلاقمداری‌هایی که قبلا یاد گرفته، تمامی را باید کنار بگذارد تا عزیزانش را نجات دهد. تمامی این احساسات پیچیده و عمیق انسانی منبع الهام من بودند.

جدیدترین ساخته Sucker Punch هم‌اکنون به صورت انحصاری برای پلتفرم PS4 در دسترس است.

در پایان شما را به بررسی ۱۰ عنوان پرفروش ماه جولای در ایالات متحده دعوت می‌کنیم:

 1. Ghost of Tsushima
 2. Call of Duty: Modern Warfare
 3. Paper Mario: The Origami King
 4. The Last of Us: Part II
 5. Animal Crossing: New Horizons
 6. Ring Fit Adventure
 7. Mortal Kombat 11
 8. Mario Kart 8: Deluxe
 9. Super Smash Bros. Ultimate
 10. Sword Art Online: Alicization Lycoris
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی الفاظ رکیک و توهین آمیز یا مغایر با قوانین کشور و شئونات اسلامی باشند، منتشر نمی شوند.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظری برای نمایش وجود ندارد.