کانال تلگرام تیترخوان

دلیل تاخیر بازی Cyberpunk 2077 کسب متای بالای ۹۰ بوده است

بازی Cyberpunk 2077 پیشتر با تاخیر رو به رو شد و استودیو سی دی پراجکت رد هم دلیل مشخصی برای این تاخیر اعلام نکرد اما به نظر می‌رسد دلیل آن مشخص شد. با سایت دنیای بازی همراه باشید.

این عنوان را باید یکی از پرتاخیرترین عناوین نسل هشت دانست که قرار بود در سال‌های اخیر انتشار پیدا کند. اما استودیو لهستانی سی دی پراجکت رد تاخیر را بهتر از انتشار زودهنگام پر اشکال می‌دانست. در تاخیر تازه به وجود آمده، قرار است Cyberpunk 2077 سه هفته دیرتر دردسترس بازیکنان قرار گیرد. اخیرا اعلام شد یکی از دلایل اصلی این استودیو شیوع ویروس کرونا بود و محدودیتی برای توسعه دهندگان ایجاد کرد.

اما گزارش جدید نشان می‌دهد، استودیو CD Projekt RED هدف آن کسب امتیاز بالاتر از ۹۰ است که در متاکریتیک ثبت شود. بنابراین وجود هرگونه اشکال در بازی می‌تاند امتیاز را به کمتر از ۹۰ بکشاند. Adam Kicinski مدیرعامل CD Projekt RED پیشتر در یک مصاحبه اظهار داشت:

درباره انتظاراتمان پیرامون متاکریتیک، ما معتقد هستیم تاخیر ۲۱روزه نباید تغییری به وجود آورد. این موضوع روی فروش تاثیر بسزایی دارد و ما روی فروش بلندمدت تمرکز کردیم. این هدف موجب خواهد شد تا اثر باکیفیت به طرفداران ارائه دهیم. واکنش اولیه و کیفیت بهتر موجب خواهد شد تا در زمینه فروش اثر مثبتی پیدا کند.

در قسمت دیگر Michal Nowakowski مدیر روابط عمومی این استودیو بیان داشت که توسعه دهنده به دنبال کسب امتیاز متاکریتیک +۹۰ است. با تمام این تفاسیر باید دلیل سی دی پراجکت رد را موجه به حساب آورد.

وقتی اعلام شد که Cyberpunk 2077 یک بار دیگر از انتشار رسمی خود عقب مانده است،طرفداران این بازی بسیار شوکه شدند.پیش از این گزارش شده بود که اثر مذکور گلد شده است(روند توسعه بازی به اتمام رسیده است) ، اما به نظر می‌رسد که عملکرد سخت افزارهای نسل فعلی مشکل ساز شده‌ است.آنچه ممکن است شما را بیش از پیش متعجب کند این است که کسانی که روی این عنوان کار می‌کنند هم از این تاخیر چیزی نمی‌دانستند.
همانطور که توسط Game Informer گزارش شده است،توسعه‌دهندگان این عنوان،که گفته می‌شود ساعات طاقت فرسایی را پشت سر می‌گذارند،در واقع تا زمان اعلام رسمی استودیو از این تاخیر مطلع نبودند.این موضوع باورنکردنی به نظر می‌رسد،اما ظاهراً به دلیل قوانین کار لهستان،مدیران ارشد مجبور بودند که امضاء تمامی اعضای استودیو را جمع آوری کنند و ماهیت سریع تصمیم تاخیر بازی،این امر را غیرممکن می‌ساخت.
اینکه آیا بازی Cyberpunk 2077 به تاریخ اعلام شده خواهد رسید یا خیر را فقط زمان مشخص می‌کند،اما احتمال تاخیر تا سال ۲۰۲۱ نیز وجود دارد، یا حداقل تعجب‌آور نیست.

به گفته مدیرعامل کمپانی CD Projekt Red، بازی Cyberpunk 2077 در حال حاضر با کیفیت بسیار مطلوبی روس کنسول‌های نسل فعلی و نسل بعد اجرا می‌شود. با این حال آن‌ها قصد دارند تا زمان عرضه بازی کیفیت اجرای بازی روی پلتفرم‌های مقصد را باز هم ارتقا دهند. با دنیای بازی همراه باشید.

شب گذشته استودیو CD Projekt Red، سازنده بازی Cyberpunk 2077 بار دیگر تاریخ انتشار این بازی را به مدت سه هفته به تعویق افتاد و زمان انتشار این بازی از ۲۹ام ماه جاری به ۲۰ام آذرماه موکول شد. سازندگان مهم‌ترین دلیل این تصمیم را بهینه سازی کیفیت اجرای بازی روی کنسول‌های نسل آینده بیان کردند. امروز آقای آدام کیشنسکی، مدیرعامل استودیو این موضوع را کمی شفاف‌تر کرد.

ایشان پس از اعلام خبر تاخیر تاریخ انتشار بازی در یک تلکنفرانس اعلام تیم سازنده آمادگی کامل برای عرضه بازی در زمان مقرر را دارد اما، آن‌ها تصمیم گرفتند برای بهبود هر چه بیشتر کیفیت اجرای بازی، زمان انتشار را بار دیگر به تعویق بیاندازند.

اتخاذ این تصمیم به هیچ عنوان ساده نبود اما، هر بازی فقط یک بار عرضه می‌شود و موفقیت بازی در گرو انتشار یک عنوان با کیفیت است. ما می‌دانیم که برخورد اول مخاطب با بازی تاثیر بسیار قدرتمندی در موفقیت یا عدم موفقیت تجاری آن دارد و به همین دلیل تصمیم گرفتیم بازی را کمی دیرتر عرضه کنیم. می‌توانستیم به زمان اعلام شده قبلی پایبند باشیم اما، این زمان بیشتر به ما فرصت می‌دهد تا همه موارد را پیش عرضه یک بار دیگر بررسی کنیم.

بازی Cyberpunk 2077 مجددا تاخیر خورد؛عدم حضور بازی در گیم آواردز ۲۰۲۰

استودیو CD Project Red در حساب رسمی توییتر خود پستی مبنی بر تاخیر مجدد بازی Cyberpunk 2077 را منتشر کرد.دلیل این تاخیر بهینه‌سازی برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم اعلام شده است.
آقای Adam Badowski و Marcin Iwinski در این بیانیه گفتند:«بزرگترین چالش در حال حاضر انتشار بازی به صورت همزمان برای نسل فعلی،نسل بعدی و رایانه شخصی است که ما را ملزم به تهیه و آزمایش ۹ نسخه از آن می‌کند.»
این سومین تاخیر برای Cyberpunk 2077 است.در ابتدا قرار بود این بازی در ۱۶ آوریل منتشر شود،بعد تاریخ ۱۷ سپتامبر و سپس ۱۹ نوامبر و اکنون انتشار این بازی به ۱۰ دسامبر منتقل شده است.
همچنین آقای جف کیلی در پی انتشار این خبر اعلام کرد که بازی Cyberpunk 2077 در مراسم گیم‌ آواردز امسال شرکت داده نخواهد شد و فقط می‌تواند در مراسم سال بعد شرکت کند.

بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۱۰ دسامبر(۲۰ آذر)برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم،رایانه‌های شخصی و گوگل استادیا منتشر خواهد شد.

استودیو «CD Projekt RED» در جدیدترین اطلاعیه خود بار دیگر خبر از تاخیر در تاریخ عرضه Cyberpunk 2077 داد. تاریخ جدید انتشار این بازی نوزدهم نوامبر خواهد بود. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

استودیو لهستانی سی‌دی پراجکت رد باز هم در زمان عرضه عنوان مورد انتظار خود تجدید نظر کرد. در ابتدا قرار بود این عنوان شازندهم آگوست عرضه شود و تاریخ دوم انتشار بازی هفدهم سپتامبر بود. علت این تاخیر جدید”پولیش بیشتر و رفع باگ‌های بازی” بیان شد. این موضوع را رئیس استودیو آقای آدام بادوفسکی در صفحه توئیتر شخصی خود اعلام کرد.

متن بیانیه استودیو به شرح زیر است:

آن دسته از مخاطبان که با راه و روش توسعه بازی در استودیو ما آشنا هستند، می‌دانند که عنوانی که تکمیل نشده باشد را عرضه نخواهیم کرد. بازی زمانی آماده عرضه است که تکمیل شده باشد. ما کاملا به این موضوع معتقدیم و صرفا آن را برای جلب توجه نمی‌گوییم. حتی اگر به خاطر این تصمیم با عواقب مواجه شویم. می‌دانیم تصمیم به تاخیر مجدد می‌تواند به قیمت اعتماد به ما و فروش بازی تمام شود. اتخاذ این تصمیم واقعا برای ما دشوار بود.

با تمام این احوال اما، احساس می‌کنیم این تصمیم درستی بود. بار دیگر بابت طولانی کردن انتظار شما، پوزش می‌طلبیم. ما می‌خواهیم Cyberpunk 2077 تبدیل به عنوانی شود که تا سالیان در خاطر شما باقی بماند. در پایان امیدواریم علت این تصمیم را درک کنید.

تمام محتوا و گیم‌پلی این عنوان آماده است. تمام ماموریت‌ها، کات‌‌سین‌های سینمایی، آیتم‌ها، هر آن چیزی که Night City درون خود جای داده تماما در دسترس است اما، با وجود این همه محتوا و سیستم پیچیده که تک تک المان‌های آن با هم هم‌پوشانی دارد. ما باید بار دیگر تمام موارد را بررسی کنیم و باگ‌های آن را رفع کنیم. یک جهان بزرگ به معنای المان‌های فراوانی است که باید اصلاح شود.

روز پنجشنبه ۲۹ام آبان‌ماه (نوزدهم نوامبر) تاریخ عرضه Cyberpunk 2077 خواهد بود.

منبع: ign

همه چیز درباره بازی سایبرپانک ۲۰۷۷

طراح ارشد مراحل بازی Cyberpunk 2077 در تازه‌ترین یادداشت خود از برخی محتواهای حذف شده بازی می‌گوید.وی البته این وعده را می‌دهد که محتوای بازی رضایت مخاطبان را جلب خواهد کرد. با دنیای بازی همراه باشید.

طراح ارشد بازی Cyberpunk 2077 از برخی محتواهای حذف شده بازی می‌گوید

کم‌تر از یک ماه دیگر بازی Cyberpunk 2077 روانه بازار می‌شود و با نزدیک شدن زمان عرضه اطلاعات بیشتری از بازی انتشار می‌یابد. سال ۲۰۱۸ بود که سازندگان دموی کوتاهی از گیم‌پلی بازی را منتشر کردند. یکی از ویژگی‌های گیم‌پلی این دمو توانایی دویدن روی دیوار بود. موردی که به نسخه نهایی راه نیافت و کنار گذاشته شد. در همین خصوص آقای Miles Tost طراح ارشد این عنوان طی یادداشتی توصیحاتی را به مخاطبان ارائه کرده‌است.

طبق برخی گزارشات سیستم شلیک هم‌زمان با دو اسحله نیز حذف شده‌است که به گفته آقای Tost چنین امری صحت ندارد و از ابتدا این ویژگی در بازی وجود نداشته‌است. وی درباره کنار گذاشتن برخی از ویژگی‌های گیم‌پلی اینگونه توضیح می‌دهد:

ایجاد ویژگی‌های مختلف و کنار گذاشتن آن‌ها از بازی، بخش جدانشدنی روند توسعه هر عنوان است. مسلما این موضوع درباره بازی ما نیز صدق می‌کند. ما سال ۲۰۱۸ قصد داشتیم خواسته هواداران را اجابت کنیم و دمویی از گیم‌پلی بازی را به نمایش درآوردیم. آن زمان بازی هنوز دو سال تا عرضه فاصله داشت و طبیعی است که ما یه سری موارد را به بازی اضافه کنیم و در آخر آن‌ها را کنار بگذاریم. همیشه یک سری ایده روی کاغذ و به صورت تئوری فوق‌العاده هستند اما، در هنگام اجرا با کلیت بازی و سایر ویژگی‌ها ترکیب مطلوب تشکیل نمی‌دهند.

تبلیغ جدید تلویزیونی بازی Cyberpunk 2077 با حضور کیانو ریوز منتشر شد

تبلیغ جدید تلویزیونی بازی Cyberpunk 2077 با محوریت نزدیک شدن زمان عرضه بازی، امروز منتشر شد. در این تبلیغ آقای کیانو ریوز از انگیزه‌های مختلف افراد برای حضور در شهر بزرگ و رنگارنگ «Night City» پرده برداری می‌کند. با هر هدفی چه کوچک چه بزرگ، به نظر این شهر، شهر فرصت‌هاست.

آقای ریوز به عنوان شخصیت «Johnny Silverhand» در این عنوان حضور خواهد داشت و بنا بر یک سری رویداد‌ها، سرنوشت او وشخصیت V با یکدیگر گره می‌خورد. تصمیمات و مسیرهایی که بازیکنان اتخاذ می‌کند روی رابطه او و Johnny Silverhand و همچنین سرونیش وی موثر خواهد بود.

شما می‌توانید تبلیغ منتشر شده را از اینجا تماشا کنید.

بازی Cyberpunk 2077 به سرویس GeForce اضافه خواهد شد

نزدیک به دو هفته از اعلام خبر گلد شدن بازی Cyberpunk 2077 می‌گذرد. این عنوان حدود یک ماه دیگر و درست در بازه عرضه کنسول‌های نسل بعد در دسترس قرار خواهد گرفت. سازندگان وعده ارائه یک گرافیک تحسین برانگیز را روی نسخه PC بازی داده‌اند. افرادی اهل تجربه کردن بازی‌ها از طریق استریمنیگ باشند، یک گزینه دیگر نیز پیش روی خود دارند.

کمپانی Nvidia اخیرا تریلری جدیدی ازعناوین موجود روی سرویس GeForce منتشر کرده‌است. طی این تریلر مشخص می‌شود از اواخر ماه آتی یک بازی AAA دیگر مهمان این سرویس خواهد بود. مسئولان تایید کرده‌اند Cyberpunk 2077 از روز ۱۹ام نوامبر و هم زمان با ساید پلتفرم‌ها روی سرویس GeForce نیز در دسترس خواهد بود. این سرویس مانند گوگل استدیا بازیکن را ملزم به تهیه بازی نمی‌کند اما، باید حق اشتراک ماهانه برای تجربه عناوین موجود در سرویس پرداخت شود.

تاریخ عرضه بازی Cyberpunk 2077 روی پلتفرم استدیا مشخص شد

نزدیک به یک ماه دیگر بازی Cyberpunk 2077 پس از مدت‌ها هایپ فراوان و انتظار، برای پلتفرم‌های مقصد عرضه خواهد شد. چندی پیش استودیو CD Projekt RED عرضه این عنوان را برای گوگل استدیا نیز تایید نمود اما، اعلام کرد این نسخه با تاخیر نسبت به نسخه کنسولی بازی عرضه خواهد شد. این موضع را زمانی سازندگان اعلام کردند که قرار بود بازی در شهریورماه عرضه شود.

روز عرضه جدید بازی، دو ماه نسبت به زمان عرضه قبلی به تعویق افتاده و بنابراین انتظار می‌رود نسخه استدیا در کنار دیگر نسخه‌ها و به صورت ‌هم‌زمان در دسترس قرار گیرد. این موضوع را توسعه دهندگان در صفحه رسمی توئیتر بازی نیز تایید کردند. نسخه استدیا بازی روز پنجشنبه ۲۹ام آبان‌ماه برای پلتفرم‌های PS4 ،Xbox One، رایانه‌های شخصی و استدیا عرضه خواهد شد. نسخه کنسول‌های نسل نهمی بازی سال آینده میلادی عرضه خواهد شد. روند توسعه این عنوان چندی پیش به پایان رسید و بازی اصطلاحا گلد شد.

سازندگان بازی Cyberpunk 2077 در پرفشارترین دوران کاری خود هستند

کم‌تر از هفت هفته دیگر بازی Cyberpunk 2077 روانه بازار خواهد شد و در روند توسعه بازی‌های AAA معمولا این دوران تبدیل به یک دوره کرانچ برای سازندگان خواهد شد. پیشتر سران استودیو سی‌دی پراجکت رد این وعده را دادند که از حتی‌الامکان از اعمال فشار روی کارمندان خودداری کنند از طرفی دیگر اما، برخی منابع خبر از دوره اضافه کاری اجباری برای کارکنان دادند. رئیس استودیو در واکنش به گزارشات می‌گوید:

در این شش هفته پایانی باید تمام توان خود را برای پروژه که زندگی خود را وقف آن کرده‌ایم، بگذاریم.

این یکی از سخت‌ترین تصمیماتی بود که در تمام دوران مدیریت‌ام گرفتم اما، این وعده را می‌دهم به خوبی از تک تک اعضا بابت ساعاتی که در اختیار ما قرار داده‌اند، تقدیر خواهد شد. به سنت هر ساله استودیو ، ۱۰ درصد از سود سالیانه بازی نیز مستقیما میان اعضای تیم تقسیم خواهد شد.

اطلاعات جدید از سیستم مورد نیاز، شهر و گنگ‌های بازی Cyberpunk 2077 منتشر شد

محصول جدید کمپانی سی دی پراجکت رد (CD Projekt Red) یعنی بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ قرار است تا ۲ ماه دیگر عرضه شود و بازیکنان سبک جدیدی از بازی‌های Open- World را تجربه کرده و با استفاده از آن محصول نهایی کمپانی مذکور را قضاوت کنند که بعد از گذشت ۸ سال از معرفی این بازی، محصول نهایی چگونه خواهد بود. طبق اطلاعات جدیدی که در همایش شب گذشته با کاربران به اشتراک گذاشته شد شاهد این موضوع بودیم که شهر نایت سیتی یکی از پویاترین مکان‌ها در تاریخ بازی‌های ویدیویی است که کمپانی سی دی پراجکت رد آن را طراحی کرده است.

همانطور که سازندگان توضیح دادند، با توجه به میزان بزرگی شهر نایت سیتی و پراکندگی وسایل نقلیه و NPC‌های موجود در آن تلاش شده است تا بازیکنان هنگام تجربه این بازی با یک حس واقع‌گرایانه روبه‌رو شوند. با این کار دیگر بازیکنان نسبت به NPCهای شهر بی مسئولیت نخواهند بود و با منطق زیاد نسبت به تردد در شهر و انجام ماموریت‌ها اقدام خواهند کرد. کمپانی سی دی پراجکت رد در طراحی شهر نایت سیتی دقت بالایی به خرج داده به طوریکه کوچک‌ترین زباله‌های موجود در شهر نیز به صورت دستی طراحی شده‌اند.

همانند چیزی که در بازی Red Dead Redemption 2 دیده بودیم، طبیعت بازی به گونه‌ای خواهد بود که بازیکنان هر لحظه باید منتظر یک اتفاق جدید باشند. به عنوان مثال وقتی در با شخصیت V در کوچه‌های شهر قدم می‌زنید ممکن است که با دشمنان مختلفی روبه‌رو شوید و یا یک اتفاق غیرمنتظره برای کاراکتر شما رخ دهد. با جستجو بخش بخش شهر نایت سیتی می‌توانید ماموریت‌های جدید کشف کنید و داستان بازی را به گونه دیگر پیگیری کنید.

در هنگام مواجه با گنگ‌های بازی باید بسیار هوشیار باشید. از گنگ‌های کم خطر Animals و Maelstrom گرفته تا مافیای پرحطر Moxes و Valentinos می‌توانند برای شما دردسر ساز باشند. هر کدام از این گنگ‌ها قابلیت و سلاح‌ها، لباس‌ها، سبک مبارزه و گویش مخصوص به خود را دارند. قسمتی از نقشه بازی Cyberpunk 2077 مربوط به شهر Badlands است که گروه‌های مختفی از گنگ‌ها در آن جا وجود دارند. شما همچنین می‌توانید به باشگاه Afterlife در بازی ملحق شده تا با این گنگ‌ها به صورت آزادانه در تعامل باشید و برخی ماموریت‌های مربوط به آن‌‌ها را انجام دهید.

در انتها نگاهی خواهیم داشت به سیستم مورد نیاز بازی Cyberpunk 2077 که سازندگان بازی به صورت رسمی از آن رونمایی کردند.

بازی Cyberpink 2077

دوبله چینی بازی Cyberpunk 2077 بیش از ۱۵۰ صداگذار دارد

استودیو CD Projekt RED سخت مشغول توسعه Cyberpunk 2077 است و در نظر دارد یک عنوان بزرگ را به بازیکنان ارائه دهد. اخیرا دنیل احمد تحلیلگر Niko Partners تصاویری از استودیو ضبط صدا نسخه چینی بازی Cyberpunk 2077 منتشر کرده و اطلاعاتی در این زمینه ارائه داد.

او گفته از نسخه زبان چینی ماندارین بیش از ۱۵۰صداگذار داشته و در چهار استودیو به صورت پی در پی ضبط انجام می‌گیرد. همچنین ۱۰ هزار ساعت مدت زمان ضبط بوده که توسط این ۱۵۰ صداگذار انجام خواهد گرفت.

این میزان صداگذاری ۲۰ درصد بیشتر از بازی The Witcher 3: Wild Hunt است. همچنین در مقایسه با بازی Divinity: Original Sin 2 هم سطح بالاتری قرار می‌گیرد. بازی سایبرپانک ۲۰۷۷در ۱۹ نوامبر برای رایانه شخصی، ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ منتشر خواهد شد.

بازی Cyberpunk 2077

در چند سال گذشته لوت باکس و پرداخت درون برنامه‎ای به ابزار درآمدی فوق العاده برای توسعه دهندگان تبدیل شد. استودیو لهستانی سی دی پراجکت رد یکی از توسعه دهندگان بزرگ است و قصد دارد برای عنوان آینده Cyberpunk 2077، محتواهای متعددی منتشر کند. این استودیو تا به حال چندان پرداخت درون برنامه‎ای برای عناوین خود نداشته اما گویی برای Cyberpunk 2077 داستان متفاوت است.

این استودیو اخیرا اعلام کرد در آینده اطلاعات بسیاری درباره بسته الحاقی Cyberpunk 2077 منتشر خواهد کرد. اخیرا مدیرعامل استودیو آدام کشینسکی در گفتگو با یکی از رسانه‌ها پیرامون بخش چندنفره اظهار داشت که اگرچه بخش مولتی پلیر این بازی شامل پرداخت درون برنامه‎ای می‌شود اما مانند دیگر عناوین برای بازیکنان رنج آور نخواهد بود.

محتواها به شکلی بوده که بازیکنان با میل خود می‌توانند این پرداخت را داشته باشند یا خیر. این یعنی بازیکنان مجبور به پرداخت هزینه نخواهند بود و باتوجه به تجربه گیم پلی که دارند و تمایلی که پیدا می‌کنند، هزینه خواهند داشت. سازندگان بازی مدتی است که از پرداخت درون برنامه‌ای برای کسب سود بیشتر عناوین بهره می‌گیرند و در این بین عجیب نیست استودیو سی دی پراجکت هم چنین ویژگی را در نظر گیرد.

البته همانطور که گفته شده به صورتی در نظر گرفته خواهد شد تا ناراحتی برای بازیکنان ایجاد نکند. Cyberpunk 2077 پس از انتشار محتواهای باکیفیت و متنوعی دریافت خواهد کرد. این بازی در ۱۹ نوامبر امسال برای رایانه شخصی، پلی استیشن۴، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴ منتشر خواهد شد. اگرچه نسخه نسل نهمی تا پایان سال جاری در دسترس قرار خواهد گرفت.

بازی Cyberpunk 2077

یکی از بزرگ‌ترین و شاید مورد انتظارترین عناوینی که قرار است سال جاری عرضه شود، بازی Cyberpunk 2077 است. این بازی از مان معرفی تا کنون چند بار تاریخ انتشار دریافت کرده که هر بار به سرنوشتی مشابه دچار شده و تاخیر عرضه به زمانی دیرتر موکول شده‌‌است.طی چند هفته اخیر سازندگان اطلاعات تازه‌ای از گیم‌پلی و جهان این عنوان منتشر کردند که پیش از این شنیده نشده بود و همین موضوع بار دیگر احتمال تاخیر بازی را قوت بخشیده بود.

آقای Piotr Nielubowicz، سرپرست تیم مالی کمپانی CD Projekt RED در جریان ارائه گزارشات مالی این کمپانی اعلام کرد:

بار دیگر که اینجا دور هم جمع شویم. [Cyberpunk 2077] عرضه شده‌است.

هر چند که تا شش ماه دوم مالی کمپانی هنوز فرصت برای تاخیر بازی وجود دارد اما، آن‌طور که از شواهد برمی‌آید سازندگان به تاریخ ۲۹ام آبان‌ماه (۱۹ام نوامبر) پایبند هستند.

ویدئویی از عملکرد پردازنده گرافیکی جدید کمپانی Nvidia در بازی Cyberpunk 2077 منتشر شد

کمپانی انویدیا روز گذشته طی مراسمی از پردازنده‌های گرافیکی GeForce RTX از سری RTX 30 رونمایی کرد. این کارت‌های گرافیک شامل RTX 3080، نسخه ارزان‌تر RTX 3070 و نسخه گران‌تر و پرچمدار RTX 3090 است. در این مراسم رونمایی، عملکرد این پردازنده‌های گرافیکی با انتشار چند ویدئو از بازی‌های مهم پیش رو نشان داده شد. یکی از این عناوین، بازی Cyberpunk 2077 است که در ادامه می‌توانید نمایش حیرت‌انگیز عملکرد کارت گرافیک GeForce RTX 30 را مشاهده کنید.

بازی Cyberpunk 2077 مدتی است که با پشتیبانی از فناوری رهگیری پرتو و موارد دیگر، یکی از بزرگترین شراکای کمپانی انویدیا است و در ویدئوی منتشر شده، ویژگی‌هایی نظیر DLSS 2.0، Ampere ray-tracing و موارد دیگر به تصویر کشیده شده است.

بازی جدید استودیوی سی دی پراجکت رد (CD Projekt Red)، Cyberpunk 2077 است که تا مدتی دیگر عرضه خواهد شد و بازیکنان را در شهر نایت سیتی با جزئیات فراوان غرق خواهد کرد. اطلاعات بیشماری از بخش‌های گوناگون این بازی مثل روند داستان، ساخت شخصیت‌ها، تعامل با مردم و هزاران نکته دیگر منتشر شده است، اما بدلیل وجود موارد زیاد دیگر در این بازی، خواندن این اطلاعات هیچ لطمه‌ای به تجربه آن نمی‌زند. طبق اخبار جدید منتشر شده، این بازی بازیکنان می‌توانند از ۲۹ وسیله نقلیه مختلف که هرکدام ویژگی‌های و جزئیات دیوانه‌کننده‌ای دارند استفاده کنند.

طبق اطلاعاتی که مجله رسمی PlayStation Magazine در اختیار علاقه‌مندان گذاشته است، آقای میلنیزوک در رابطه با تنوع این وسایل نقلیه تاکید کردند که ماشین‌ها و موتورهای موجود فقط از لحاظ ظاهری از یکدیگر متمایز نمی‌شوند، بلکه ویژگی‌ آن‌ها بخش عمده کار است. برای مثال هر یک از این وسایل نقلیه ممکن است به یک ویژگی خاص مانند ردیابی مین‌ها، سنسورهای مادون قرمز و ویژگی‌های دیگری مجهز شده باشند، درصورتیکه وسیله نقلیه دیگری این ویژگی‌ها را نداشته باشد. از آنجایی که بازیکنان در هنگام رانندگی به صورت سوم شخص می‌توانند وسیله نقلیه خود را مشاهده کنند، ممکن است برخی مشکلات را به صورت واضح در ماشین یا موتور خود پیدا کنند.

بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۹ آبان ۱۳۹۹ (۱۹ نوامبر ۲۰۲۰) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود. این بازی همزمان با عرضه کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس برای کنسول‌های نسل نهم نیز در دسترس خواهد بود.

محتوای الحاقی بسیار زیادی برای این بازی منتشر می‌شود

از امروز مهم‌ترین فصل بازیکنان و علاقه‌مندان به بازی‌های رایانه‌ای شروع خواهد و تا چندماه نیز به طول می‌انجامد، چرا که علاوه بر بازار پررونق بازی‌های رایانه‌ای و عرضه عناوین جدید، به نسل نهم کنسول‌های خانگی نیز خواهیم رسید. به نظر نمی‌رسد که در طی ماه‌های آتی، بزرگ‌تر از بازی Cyberpunk 2077 داشته باشیم، هرچند که مدتی تا عرضه این عنوان فاصله داریم. اما خبر مهم این است که با تاییدیه استودیوی CD Projekt Red ،بازی مذکور محتوای الحاقی رایگان زیادی خواهد داشت.

طبق توییت رسمی بازی Cyberpunk 2077 در شبکه مجازی توییتر و سوال یکی از طرفداران در خصوص عرضه محتوای الحاقی رایگان برای بازی مذکور، به اطلاعات جالبی دسترسی پیدا کردیم. این کاربر پرسیده بود که آیا این بازی همانند بازی The Witcher 3: Wild Hunt از محتوای الحاقی رایگانی بهره‌مند خواهد بود یا خیر؟ استودیوی سازنده تایید کرد که محتوای رایگان و محتوای پولی زیادی برای توسعه بازی‌ خود در نظر دارند که به مرور زمان عرضه خواهند شد.

همچنین طبق توییت دیگر، این استودیو تایید که بازیکنان می‌توانند اندازه فونت زیرنویس‌ها و رنگ آن را به طور دلخواه عوض کنند. شما می‌توانید قسمتی از زیرنویس را (مثل اسامی اشخاص) رنگی کرده یا کل متن را دچار تغییر کنید. به هرحال این تمامی اطلاعاتی بود که فعلا توانستیم از توییتر بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر با دنیای بازی همراه باشید.

اطلاعات بیشتر از بازی Cyberpunk 2077

در طی رویداد Night City Wire جزئیات بسیاری از عنوان آینده سایبرپانک ۲۰۷۷ دردسترس قرار گرفت. نخست اینکه تریلری منتشر شده و در آن سه شخصیت Street Kid, Nomad و Corpo را می‌توانیم مشاهده کنیم. شخصیت Street Kid در خیابان‌های Night City متولد شد و در این بین درگیر مبارزات خیابانی بسیاری می‌شود. Nomad به شهر نایت سیتی تعلق نداشته و اهل منطقه‌ای به نام Badlands است.

Corpo هم شخصیتی زیر نظر فردی به نام Arasaka محسوب می‌شود. هر یک از این شخصیت‌ها تنوع گیم پلی دارند و شبیه هم نیستند. Street Kid با زبان عامیانه خیابانی آشناست و در سوی دیگر Corpo با زبان‌های خاص آشنایی دارد. نکته جالب اینجا بوده که اگر Nomad دردسترس نبود، می‌توانید به منطقه Badlands بروید. در ادامه تریلر جدید را مشاهده کنید:

وجود سلاح‌هایی چون Arm Cannon و کاتانا در بازی

در جریان رویداد Night City Wire چندین ویدئو گیم پلی منتشر شده که در یکی از آنها می‌توان اطلاعاتی از سلاح این بازی بدست آورد. سلاح‌هایی که در بازی Cyberpunk 2077 یافت می‌شود علاوه بر اینکه مبتنی فناوری هستند، بلکه شباهتی به سلاح‌های امروزی دارند با این تفاوت که قابلیت‌های اضافی چون از بین بردن دشمن از پشت دیوار و برخی دیگر هم دارا هستند.

از جمله سلاح‌های درون این بازی باید به کاتانا با دوربین حرارتی، آرم کنون و چندی دیگر اشاره کرد. یکی دیگر از سلاح‌ها Mantis Blade نام داشته و روی دست شخصیت اصلی یعنی V تعبیه شده که با جریان الکتریسیته می ‌تواند به سرعت دشمن را از پای درآورد و جز سلاح سرد محسوب می‌شود. آرم کنون‌ها هم نیز گلوله انفجاری داشته و محدوده بزرگی را تحت الشعاع قرار می‌دهند.

تیم سی دی پراجکت رد اعلام کرده سلاح‌ها قابلیت دسته بندی داشته و این یعنی ضعیف‌ترین سلاح‌ها به عنوان سلاح عادی و بهترین سلاح‌ها به عنوان سلاح افسانه‌ای شناخته می‌شوند. با تمام این تفاسیر در بازی Cyberpunk 2077 بازیکنان با مجموعه عظیمی از سلاح و قابلیت نابودی دشمنان رو به رو هستند. در ادامه می‌توانید تریلر موردنظر را مشاهده کنید.

استودیو سی دی پراجکت رد چندان از مبارزات با سلاح سرد این بازی راضی نیست

استودیو CD Projekt RED سخت بر روی بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ مشغول کار است و می‌خواهد هنگام انتشار یک بازی جذاب را ارائه دهد. در این بین پاوِل کاپالا طراح ارشد گیم پلی بازی اخیرا طی مصاحبه با وب سایت VG247 به اظهار نظر پیرامون این عنوان پرداخت.

او بیان داشت که تیم در حال حاضر روی بخش مبارزات با سلاح سرد یا همان Melee مشغول کار است و همچین تا زمان انتشار فاصله نسبتا زیادی دارند. او افزود با آن که تیم بسیار روی این بخش فعالیت داشته و سعی کرده بی نقص باشد، اما همچنان ۱۰۰ درصد نسبت به این قسمت رضایت ندارند. از این رو تلاش برای بهبودی بخش Melee ادامه داشته تا بازیکنان در زمان انتشار هیچ کمبودی احساس نکنند.

کاپالا اضافه کرد در حال حاضر پیشرفت خوبی صورت گرفته و بازیکنان قطعا هنگام انتشار با سطح عالی از مبارزات Melee رو به رو خواهند شد. تیم استودیو بخش بزرگی از آن روی طراحی سلاح‌های سرد و انیمیشن‌های آن فعالیت دارند تا این بازی به نحو احسن دردسترس قرار گیرد.

کاپالا همچنین بیان داشت که اگر گیمرها بخواهند تمام مراحل را با سلاح سرد به اتمام برسانند، قطعا راه سختی در پیش دارند. بازی مورد اشاره قرار است ۲۹ آبان برای پلی استیشن ۴، اکس باکس وان، رایانه شخصی منتشر شود و نسخه نسل نهمی نیز در فصل تعطیلات انتشار پیدا خواهد کرد.

بازی Cyberpunk 2077

سوالات زیادی در ذهنمان وجود دارد. اما مهم‌ترین آنها شاید یک پرسش ساده است. آیا بازی Cyberpunk 2077 واقعا به عرضه در سال ۲۰۲۰ می‌رسد؟ بازی تا به حال دو بار تاخیر نسبتاً بلند خورده است. بار اول از فروردین ۹۹ به شهریور و بار دوم از شهریور ماه به آبان ۹۹. با این وجود تاکنون اطلاعات بسیار زیادی از این اثر جاه‌طلبانه منتشر شده است. اکنون به نظر می‌رسد که ویژگی‌های دیگری از این اثر مورد انتظار ارائه شده است.

طبق اطلاعات منتشر شده در مجله رسمی پلی‌ا‌ستیشن در سپتامبر ۲۰۲۰، توسعه‌دهندگان بازی، اطلاعاتی از سیستم دیالوگ بازی Cyberpunk 2077 ارائه داده‌اند. دقیقا مانند اثر قبلی استودیو CD Projekt RED، حجم بی‌پایانی از دیالوگ‌گویی‌ها در بازی وجود خواهد داشت. اما در Cyberpunk 2077 کاراکتر اصلی بازی این توانایی را خواهد داشت تا در طول گفتگو به اطراف نگاه گند و حتی کمی قدم بزند. در واقع این مساله باعث خواهد شد تا علاوه بر پیش‌بُرد داستان، تمرکز گیمر به اتفاقاتی که در اطرافش در حال رخ دادن است نیز باشد. البته این احتمال وجود دارد که این ویژگی پس از مدتی در بازی Cyberpunk 2077 به تکرار بیافتد، اما به هر صورت گامی در نزدیک شدن به واقعیت بازی و جذابیت آن خواهد بود.

می‌دانیم مدت زمانی از رونمایی کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و Xbox Series X می‌گذرد. هنگامی که سونی در مراسم رونمایی از بازی‌های پلی‌استیشن ۵، از طاهر کنسول خود پرده برداشت، اطلاعات زیادی از آن بدست آوردیم. شاید مهم‌ترین مساله، حجم بالای تعداد عناوین استودیو‌های شخص ثالث نشان داده شده در مراسم بوده است. اما به نظر می‌رسد که Cyberpunk 2077، یکی از بازی‌هایی که از مدت‌ها قبل عرضه آن به‌صورت میان‌نسلی مشخص شده بود، اطلاعات جدیدی برای به اشتراک گذاشتن با هواداران خود دارد.

جف گروب (Jeff Grubb) از رسانه VentureBeat در مورد آنچه که پاسخ کمپانی مایکروسافت به انحصار زمانی در اختیار سونی، برای بازی‌های استودیو‌های شخص‌ثالث است، مساله‌ای را مطرح کرده است. وی گفته است که برخی از بازی‌ها روی کنسول مایکروسافت، در روز عرضه روی سرویس Xbox Game Pass‌ قرار خواهند گرفت. او در هنگام ارائه این اطلاعات بازی Cyberpunk 2077 را مثال زده است. اما اکنون رادک گرابوسکی (Radek Grabowski) مدیر روابط عمومی استودیو CD Projekt RED گفته است که گروب باید بازی دیگری را مثال می‌زد. چرا که در حال حاضر صفر درصد احتمال عرضه Cyberpunk 2077 روی سرویس Game Pass وجود دارد.

البته این مساله تعجب‌آور نیست. چرا که طبیعتاً علی‌رغم پیشنهاد مایکروسافت، بسیار بعید به نظر می‌رسد یک عنوان AAA، آن هم به بزرگی سایبرپانک ۲۰۷۷، در روز عرضه روی Game Pass منتشر شود. بازی Cyberpunk 2077 اکنون و پس از عرضه موفقیت‌آمیز The Last of Us Part II، مورد انتظار‌ترین عنوان سال ۲۰۲۰ است و قرار گرفتن آن دست‌کم در روز عرضه روی Game Pass، قطعاً به فروش آن لطمه خواهد زد. البته دور از انتظار نیست که این اثر پس از مدتی احتمالاً طولانی همانند Witcher 3 روی Game Pass منتشر شود.

به هر حال مایکروسافت هفته پیش، تاریخ رونمایی از بازی‌های کنسول Xbox Series X را مشخص نمود و حتماً در هفته آینده و پس از پایان مراسم در تاریخ ۲ مرداد، مسیر روشن‌تری را می‌توانیم برای آینده مایکروسافت و کنسول آن متصور شویم.

نظرات خود را در مورد بازی Cyberpunk 2077 با دنیای بازی به اشتراک بگذارید.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی الفاظ رکیک و توهین آمیز یا مغایر با قوانین کشور و شئونات اسلامی باشند، منتشر نمی شوند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظری برای نمایش وجود ندارد.