کانال تلگرام تیترخوان

نینتندو سوئیچ به پرفروش‌ترین کنسول سال ۲۰۲۰ در انگلیس تبدیل شد

فروش نینتندو سوئیچ در انگلستان در سال ۲۰۲۰ از کل میزان فروش پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان بیشتر بوده است. با دنیای بازی همراه باشید.

نینتندو با آخرین کنسول خود یعنی نینتندو سوئیچ، معدن طلای کاملاً مطلوبی را به‌دست آورده است. با ورود به چهارمین سال انتشار آن، این سیستم همچنان به فروش خود ادامه می‌دهد. حتی برخی پیش‌بینی می‌کنند با وجود کنسول‌های جدید در بازار، بیشترین ‌میزان فروش در سال ۲۰۲۱ ره به‌دست می‌آورد. اگر می‌خواهید بدانید که این کنسول تا چه حد موفق بوده است، بهتر است به جدول فروش انگلستان نگاهی بیاندازید.

طبق گفته کریستوفر درین از GamesIndustry، نینتندو سوئیچ بیش از همه‌ی کنسول‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس در منطقه انگلیس فروش داشته است. متاسفانه هیچ آمار دقیقی داده نشده است. با این حال، در منطقه‌ای که نینتندو به طور کلی محبوب‌ترین نیست، این میزان فروش یک موفقیت چشمگیر است.
شایعاتی پیرامون این موضوع وجود دارد که نسخه جدید نینتندو سوئیچ نیز قرار است امسال منتشر شود، اما هنوز تأیید نشده است.

تحلیلگران با توجه به کمبود کنسول‌های نسل نهمی کمپانی سونی و مایکروسافت، میزان فروش بیشتر نینتندو سوئیچ نسبت به آن‌ها را پیش‌بینی کرده‌اند. با دنیای بازی همراه باشید.

از نوامبر گذشته، ما در نسل جدید کنسول‌ها هستیم زیرا سونی و مایکروسافت به ترتیب PS5 و Xbox Series X / S خود را راه اندازی کرده‌اند. با توجه به مشکلات مختلف COVID، مدیریت این بحران مشکل بود و تا حدود زیادی روی عرضه‌ی کنسول‌ها تأثیر گذاشت. با این حال نمی توان نینتندو را فراموش کرد، زیرا آنها علی رغم انتشار کنسول‌های نسل نهمی به طور مداوم فروش می‌کند و در همان ماه نوامبر برای خودش بسیار خوب عمل کرده است. حتی برخی می گویند که سال ۲۰۲۱ همچنان سال Switch است.
نینتندو کنسول جدید خود را در سال ۲۰۱۷ منتشر کرد، اما تاکنون هیچ نشانه‌ای از کند شدن سرعت فروش نشان نداده است. در GamesIndustry، چندین تحلیلگر حدس زدند که سال جدید چگونه است. در کمال تعجب، چندین نفر از آن‌ها با وجود کنسول‌های جدید، در سال ۲۰۲۱ فروش بیشتر نینتندو نسبت به آن‌ها را پیش‌بینی کردند. یکی از بزرگترین دلایل برخی، Switch Pro بود که شایعات زیادی درباره آن مطرح شده است. فقط این نیست، Mat Piscatella از NPD فکر می کند که این کنسول فقط یک نسخه جدید نیست، بلکه به محتوای جدید و تبلیغات تهاجمی نیز منجر خواهد شد.
در حالی که هیچ یک از تحلیلگران به صراحت به آن اشاره نمی‌کنند، عامل دیگر مسائل مربوط به کمبود کنسول‌های نسل نهمی است. مایکروسافت اخیراً اشاراتی داشته است که ممکن است در تابستان شاهد تولید انبوه Xbox Series X / S باشیم و احتمالاً سونی نیز همین کار را انجام می‌دهد. بنابراین، اگر نینتندو بتواند تولید خود را ثابت نگه دارد، موفق خواهد شد.

نینتندو سوئیچ بیش از ۱.۳ میلیون واحد فروش داشته به پرفروش ترین کنسول در ماه نوامبر تبدیل شده است. با دنیای بازی همراه باشید.

نینتندو سوییچ طی چند ماه اخیر بالاترین فروش کنسول در ایالات متحده را به خود اختصاص داده است. یکی از دلایل این امر، کاهش فروش PS4 و Xbox One در ماه های اخیر بوده است. باوجود عرضه کنسول های نسل نهمی، اما نینتندو سوئیچ در جایگاه نخست قرار گرفت.
گروه NPD اخیراً گزارش داد که کنسول Nintendo Switch و Nintendo Switch Lite به لطف افزایش فروش در روزهای شکرگذاری و جمعه سیاه، بیش از ۱.۳۵ میلیون واحد در ایالات متحده در طی ماه نوامبر فروخته است. اکنون سوئیچ در سال ۲۰۲۰ تاکنون ۶.۹۲ میلیون دستگاه در ایالات متحده به فروش رسانده است که ۴۲۶۰۰۰ واحد بیشتر از تعداد واحدهای فروخته شده این محصول در سال ۲۰۱۹ بوده است. این همچنین بدان معنا است که کنسول Nintendo Switch به مدت ۲۴ ماه در صدر جدول فروش کنسول ها قرار داشته که رکورد جدیدی است.
آنچه که قابل توجه است این است که کنسول های PS5 و Xbox Series X / S نیز در ماه نوامبر منتشر شد. آنها موفق به فروش قابل توجهی در تمام مناطق شده اند، بنابراین فروش بالای سوئیچ یک موفقیت چشمگیر است.

نینتندو سوئیچ بهترین ماه اکتبر تاریخ خود را در ایالات متحده تجربه کرده است.برای اطلاعات بیشتر با دنیای بازی همراه باشید.

به طور قابل توجهی،تمرکز بسیاری از بازیکنان و رسانه‌های صنعت ویدئو گیم روی کنسول‌های نسل بعدی از مایکروسافت و سونی بوده است.اما حداقل اینکه فراموش نکنید،نینتندو با جدید‌ترین دستگاه خود یعنی نینتندو سوئیچ در حال کسب موفقیت‌های زیادی است.هم اکنون فروش این کنسول از حدود ۷۰ میلیون واحد در سراسر جهان عبور کرده است و هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت را نشان نمی‌دهد.حتی سرعت فروش آن،روز به روز در حال افزایش است.
همانطور که از طریق Business Wire گزارش شده است،نینتندو در بیانیه مطبوعاتی فاش کرد که نینتندو سوئیچ در ماه اکتبر، ۷۳۵،۹۲۶ واحد در ایالات متحده فروخته است.این بهترین ماه اکتبر برای این پلتفرم از زمان عرضه آن در سال ۲۰۱۷ بوده است.این میزان فروش،سوئیچ را به دومین کنسول خانگی پر فروش در ماه اکتبر در منطقه تبدیل می.کند.رتبه اول در اختیار کنسول Wii خود نینتندو است که موفق به فروش ۸۰۷،۰۰۰ واحد بیش از یک دهه قبل در اکتبر ۲۰۰۸ شده بود.
برخی حتی حدس زده‌اند که نینتندو سوئیچ از نظر میزان فروش می‌تواند PS5 و Xbox Series X / S را در این فصل تعطیلات به دلیل مشکلات موجود در آن کنسول‌ها و تقاضای زیاد برای کنسول نینتندو سوئیچ، پشت سر بگذارد.همچنین گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر احتمال انتشار مدل قویتر این پلتفرم در سال آینده وجود دارد.

فروش نینتندو سوئیچ در سراسر جهان به ۶۸.۳ میلیون واحد رسید.با سایت دنیای بازی همراه باشید.

کمپانی نینتندو آخرین گزارش درآمد خود را منتشر کرده و اعلام کرده است که نینتندو سوئیچ تا تاریخ ۳۰ سپتامبر ۶۸.۳ میلیون دستگاه در سراسر جهان فروخته است.این در حالی است که تعداد واحدهای فروخته شده در ماه آگوست ۶۱.۴۴ میلیون واحد بود و در سه ماه منتهی به ۳۰ سپتامبر ۶.۸۶ میلیون نینتندو سوئیچ فروخته شده است.در این سه ماهه گذشته نیز فروش نرم افزار به ۴۹.۸۱ میلیون رسیده است.
این شرکت از آن زمان پیش بینی خود را برای واحدهای فروخته شده از آوریل ۲۰۲۰ تا مارس ۲۰۲۱ از ۱۹ میلیون به ۲۴ میلیون واحد تنظیم کرده است.در حالی که هنوز عناوین بزرگی برای عرضه باقی مانده است،مانند Hyrule Warriors: Age of Calamity و Bravely Default 2،احتمال اینکه نینتندو به این رقم برسد بسیار زیاد می‌باشد.بنظر می‌رسد که شایعه مربوط به انتشار نینتندو سوئیچ پرو در سال ۲۰۲۱ نیز حقیقت دارد.
همچنین بازی Hyrule Warriors: Age of Calamity در تاریخ ۲۰ نوامبر(۳۰ آبان) منتشر می‌شود.نسخه آزمایشی رایگان این بازی اکنون در فروشگاه اینترنتی نینتندو در دسترس است.عنوان Bravely Default 2 نیز در تاریخ ۲۶ فوریه ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد.

یکی از مواردی که موجب موفقیت کنسول نینتندو سوئیچ شد، کنترلرهای جذاب جوی کان بود، این کنترلرها طراحی با ارگونومی بالا داشته و تجربه گیم پلی لذت بخشی رقم می‌زنند. با دنیای بازی همراه باشید.

از زمان عرضه نینتندو سوئیچ، چند سالی گذشته و شرکت ژاپنی موفق شد به سطح فروش بالایی دست یابد. در حالی که قیمت هر کنترلر جوی کان به ۴۹ دلار می‌رسد، اما نینتندو تصمیم گرفت کاهش قیمتی را برای این کنترلر در بازار آمریکای شمالی در نظر گیرد.

هم اکنون صاحبان نینتندو سوئیچ در امریکای شمالی می‌توانند کنترلر را با قیمت ۳۹ دلار خریداری کنند که نسبت به قیمت اصلی، ۱۰ دلار کاهش قیمت پیدا کرد. قطعا با این کاهش قیمت کل دو کنترلر کمتر از حالت اصلی است و افراد می‌توانند خرید مقرون به صرفه‌ای داشته باشند.

امیدواریم چنین کاهشی در سایر مناطق نیز صورت گیرد و تنها به امریکای شمالی ختم نشود. اخیرا پتنتی توسط نینتندو به ثبت رسید که نشان می‌داد این شرکت در حال توسعه کنترلرهای جدید و مستقل جوی کان است.

مشخص نیست برنامه این شرکت برای جوی کان‌های نسل جدید چیست.

دو کنسول ۳DS و Wii U نتوانستند آن چنان موفقیتی برای نینتندو رقم زنند. Wii U رکود اقتصادی سختی داشت اما ۳DS دستی بهتر بود. نینتندو تصمیم گرفت کنسول بازی هیبریدی را در بازار عرضه کند که جایگزین هر دو مدل باشد.

به گزارش گروه NPD، برای بیست و دومین ماه متوالی، سوییچ موفق شد همچنان پرفروش‌ترین سیستم بازی بازار ایالات متحده شود. از دسامبر ۲۰۱۸ این موفقیت شروع شد و همچنان ادامه دارد.

رکورد قبلی در دست Xbox 360 قرار داشت که از آگوست ۲۰۱۱ تا آوریل ۲۰۱۳ به مدت ۲۱ ماه پرفروش‌ترین سیستم گیمینگ این بازار بود. احتمال دارد در اکتبر امسال نیز سوییچ را صدرنشین فهرست مشاهده کنیم.

به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود آیا با آغاز نسل جدید کنسول‌ها تغییری به وجود خواهد آمد یا خیر.

کنسول هیبریدی نینتندو طی چند ماهه گذشته توانست فروش خیره کننده‌ای در ایالات متحده کسب کند. حال طبق اعلام گروه NPD باری دیگر در ماه آگوست موفق شد بالاترین فروش در میان سایر کنسول‌ها داشته باشد.

رکورد قبلی فروش به نینتندو Wii اختصاص داشته که از سال ۲۰۰۸ به بازار عرضه شد. براساس این گزارش میزان فروش سوییچ نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر شده است. هزینه سخت افزاری که گیمرهای ایالات متحده در ماه آگوست کردند، ۲۲۹ میلیون دلار بوده که ۳۷ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه نشان می‌دهد. گذشته از آن هزینه تولید هم افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

در همین بین دو بازی Madden NFL 21 و EA Sports UFC 4 هم موفق شدند صدر چارتز قرار گیرند.

با اینکه دو کنسول PS4 و Xbox One به زودی زیر سایه برادران نسل نهمی خود قرار خواهند گرفت و آمار فروش آن‌ها رو به افول است اما، کنسول هیبدریدی نینتندو روز به روز محبوب و محبوب‌تر می‌شود و می‌توان به این موضوع از آمار موفق فروش آن پی برد. کنسول نینتندو سوئیچ مدتی است که به پر فروش‌ترین کنسول ماهانه در آمریکا و اروپا بدل شده و ماه آگوست سال جاری نیز از این قاعده مستثنا نیست. اخیرا گروه تحلیلی NPD اطلاعاتی را از گراشات فروش نینتندو استخراج کرده و تحلیلی بر اساس آن‌ها ارائه داده‌است.

در واقع بر اساس آمار سوئیچ موفق شده به پر فروش‌ترین کنسول ماه آگوست در تمامی ادوار بدل شود. پیش از این نیز این رکورد در اختیار یکی از کنسول‌های کمپانی نینتدو بود. کنسول Wii از سال ۲۰۰۸ تا کنون این رکورد را در اختیار داشت. در مجموع ماه آگوست سال ۲۰۲۰ میلادی، ماه پر فروشی برای سخت‌افزارهای گیمینگ بوده و نسبت به ماه آگوست سال گذشته، ۳۷% درصد رشد داشته‌است. در سال میلادی جاری نیز کنسول‌های ۲۳% بیشتر از سال گذشته فروش داشته‌اند.

شایعه: یک مدل بهینه یافته از کنسول نینتندو سوئیچ در دست توسعه قرار دارد

از اوایل سال ۲۰۱۹ شایعاتی وجود داشت که کمپانی نینتندو قصد دارد تا چند مدل دیگر از کنسول شگفت‌انگیز سوییچ را رونمایی و عرضه کند. اگرچه این کمپانی در زمان رونمایی از Switch Lite اعلام کرد که در حال حاضر قصد ندارد تا مدل دیگری از سوییچ را عرضه کند، اما این روزها گزارشات و شایعات پیرامون عرضه یک مدل قوی‌تر سوییچ، بسیار شدت یافته است.

طبق گزارش وبسایت Daily News که بر اساس منابع رسمی از زنجیره تامین Nintendo Switch شکل گرفته است، نسخه جدیدی از کنسول سوییچ در دست توسعه قرار دارد که احتمالا در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد. ظاهرا این مدل جدید از کیفیت نمایش بهتری برخوردار است و سیستم تعاملی سخت‌افزار را ارتقا خواهد داد.

با عرضه کنسول‌های PS5 و Xbox Series X در اواخر سال جاری میلادی، تفاوت سخت‌افزاری میان این کنسول‌ها و نینتندو سوئیچ بسیار بیشتر خواهد شد. اختلافی که در نسل فعلی بازی‌های ویدوئویی نیز به‌شدت احساس می‌شود. بنابراین منطقی به نظر می‌رسد که کمپانی نینتندو، عرضه یک کنسول با سخت‌افزار قوی‌تر را در برنامه خود داشته باشد. البته این اطلاعات تایید شده نیستند. بنابراین باید تا اعلام رسمی نینتندو صبر کنیم.

از طرف دیگر داده‌های فروش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بازی‌های ویدئویی در ماه جولای، به واسطه گزارش NPD Group توسط وبسایت GamesBeat منتشر شده است که میزان فروش سخت‌افزارهای مدیوم ویدیوگیم را در دو جنبه تعدادی و دلاری ارائه می‌دهد. کنسول نینتندو سوییچ، بالاترین فروش در ایالات متحده را در ماه جولای را از آن خود کرده است. این رتبه برای سخت‌افزار مجموعه نینتندو در هر دو مقیاس تعداد فروش و فروش دلاری است. نینتندو سوییچ همچنین تا امروز پرفروش‌ترین کنسول سال ۲۰۲۰ است.

کنسول‌های PS4 و Xbox One در ماه‌های اخیر، با توجه به شیوع ویروس کرونا و خانه‌نشینی مردم در سطح جهان، فروش بالاتری داشته‌اند. اما اکنون به نظر می‌رسد که با نزدیک شدن به عرضه نسل بعدی کنسول‌های بازی‌های ویدئویی در تعطیلات پایان سال میلادی ۲۰۲۰، میزان فروش هر دو سخت‌افزار کاهش یافته است.

از طرف دیگر، کنسول سوییچ با قدرت به فروش خود ادامه می‌‌دهد. هرچند که به نظر می‌رسد حجم قابل ملاحظه‌ای از این فروش مربوط به بازی Animal Crossing: New Horizons باشد. به‌تازگی بود که کمپانی نینتندو اعلام کرد که فروش جهانی کنسول نینتندو سوئیچ از ابتدای عرضه خود، به تعداد ۶۱.۴۴ میلیون واحد رسیده است.

ماه‌های غریبی را پشت سر می‌گذاریم. با وجود قوانین قرنطینه و ماندن در خانه، افزایش شدید استفاده از ابزار‌ها و امکانات سرگرمی رخ‌ داده است که بازی‌های ویدیویی یکی از مهم‌ترین آنهاست.

این مساله متاسفانه به کمبودهای به وجود آمده در منابع و تجهیزات مورد نیاز ویدئوگیم منجر شده است. با توجه به اینکه چین اولین و بزرگترین کشوری بوده که درگیر فراگیری ویروس کرونا شده است، بسیاری از خطوط تولید در آن کشور موقتاً متوقف شده است.

یکی از مجموعه‌های متاثر از این اثر منفی، شرکت نینتندو بوده است که شیوع ویروس کرونا و شرایط ایجاد‌شده پس از آن، تولید کنسول Nintendo Swtich را دچار مشکلاتی کرده بود. اکنون این مجموعه برای بازگشت به بازارهای جهانی و جبران کمبود‌های عرضه آماده است.

سخنگوی مجموعه نینتندو در گفتگو با روزنامه مالی Nikkei گفته است که کمپانی نیتندو، ظرفیت خط تولید خود را در سال جاری ۱۰ درصد افزایش خواهند داد. این مساله برای کمک به پاسخگویی تقاضای زیاد به وجود آمده در صنعت سرگرمی برنامه‌ریزی شده است. همچنین با افزایش میزان تولید کنسول سوییچ، میزان کلی عرضه این کنسول در انتهای سال جاری نسبت به سال ۲۰۱۹ میلادی افزایش خواهد داشت. البته به نظر می‌رسد که هنوز قطعیتی در خصوص چگونگی این روند وجود نداشته باشد و هنوز مشخص نیست که آیا نینتندو قادر به برآورده کردن تقاضای موجود هست یا خیر.

ما به عنوان تامین‌کننده امیدواریم که بتوانیم نسبت به افزایش تقاضای بازار تولید خود پاسخگو باشیم. اما برای تهیه برخی از قطعات اولیه، چشم‌انداز ما نامشخص است و نمی‌توان دقیقاً تعداد کنسول‌های قابل تولید نینتندو سوییچ را پیش‌بینی کرد.

آخرین کنسول عرضه‌شده توسط کمپانی نیتندو بسیار خوب عمل کرده است و توانسته به پرفروش‌ترین کنسول ماه فوریه ۲۰۲۰ تبدیل شود. به نظر می‌رسد این فروش بالا در سال جاری ادامه داشته باشد.

نظرات خود را در مورد کنسول نینتندو سوئیچ با دنیای بازی به اشتراک بگذارید.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی الفاظ رکیک و توهین آمیز یا مغایر با قوانین کشور و شئونات اسلامی باشند، منتشر نمی شوند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظری برای نمایش وجود ندارد.