کانال تلگرام تیترخوان

جهانی، آسیایی، گزینشی ‌المپیک با یک مسابقه ‌انتخابی

مسابقات‌ انتخابی درون‌ اردویی تیمهای‌ ملی کشتی‌ آزاد و فرنگی کشورمان روز پنج‌شنبه برگزار می‌شود. پیش ‌از این در دو هفته گذشته و به ‌صورت جداگانه دیدارهای ‌انتخابی ۶۵، ۷۴ و ۷۹ کیلوی کشتی ‌آزاد برگزار شده، امیرمحمد یزدانی، مصطفی حسین‌خانی و علی سوادکوهی به ‌عنوان نفرات ‌برتر و منتخب برگزیده شدند. مدعیان ۱۰ وزن کشتی‌فرنگی و ۷ وزن کشتی‌آزاد هم قرار است روز پایانی هفته‌جاری در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه‌آزادی کشتی بگیرند تا صاحبان دوبنده تیم‌ ملی برای شرکت در پیکارهای ‌جهانی صربستان معرفی شوند.

به‌رغم اعلام رسمی برگزاری مسابقات‌جهانی ۲۰۲۰ از سوی اتحادیه‌جهانی اما هنوز هم به‌صورت قطعی و نهایی مشخص نیست آیا مسابقات بلگراد در ۳۰ – ۲۲ آذرماه برگزار می‌شود یا نه؟! همزمان با انتخابی تیمهای‌ملی کشورمان در ۱۵ آبانماه، اتحادیه‌جهانی‌کشتی نیز تصمیم‌نهایی خود مبنی بر برگزاری یا عدم برگزاری این‌رقابتها را به‌صورت قطعی اعلام می‌کند.

خوشبختانه معرفی ملی‌پوشان کشورمان با برگزاری مسابقه‌انتخابی در دستورکار فدراسیون و کادرفنی تیمهای‌ملی قرار گرفته و دیگر هیچ‌یک از نفرات دارای مجوز شرکت درانتخابی، شانس عضویت در تیم‌ملی را از دست نداده و جای هیچ حرف و حدیثی باقی نمی‌ماند.

اکنون که به‌دلیل تحمیل شرایط‌بحرانی ناشی از شیوع‌کرونا، چرخه‌انتخابی از دستورکار انتخاب ملی‌پوشان خارج شده و انتخابی درون‌اردویی تکلیف را روشن می‌کند، سوال این است که نفر اول این مسابقات‌انتخابی و سایر نفرات شرکت کننده در پیکارهای دو هفته گذشته و دیدارهایی که پنج‌شنبه هفته جاری برگزار می‌شود، چه سرنوشتی خواهند داشت؟!

آیا نتیجه این انتخابی برای حضور در مسابقات قهرمانی‌جهان، گزینشی سهمیه المپیک در چین و بلغارستان (در اوزانی که سهمیه نگرفته‌ایم) قهرمانی آسیا و …. نیز نفر اول انتخابی، شانس اول اعزام است یا سایر نفرات هم می‌توانند امیدوار باشند که فرصت حضور در یکی ازاین میادین را خواهند داشت؟!

مثلاً اگر محمدحسین محمدیان در انتخابی ۹۷ کیلوی کشتی‌آزاد اول شد، قرار است در مسابقات‌جهانی صربستان، گزینشی‌آسیایی در چین، گزینشی‌جهانی در بلغارستان و …… کشتی بگیرد؟! قید علی شعبانی و مجتبی گلیج را می زنیم! یا آنها نیز شانس حضور در بعضی از میادین را دارند؟!

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی الفاظ رکیک و توهین آمیز یا مغایر با قوانین کشور و شئونات اسلامی باشند، منتشر نمی شوند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظری برای نمایش وجود ندارد.